Перейти к основному содержанию
 активність 5-LO
 активність 5-LO

Информация исключительно для специалистов в сфере здравоохранения

  • Вся информация в этой секции предназначена исключительно для специалистов в сфере здравоохранения 
  • Используя настоящие материалы, Вы подтверждаете, что являетесь специалистом в области здравоохранения 
  • Если Вы не являетесь специалистом в области здравоохранения, ознакомляясь с настоящими материалами Вы берете на себя ответственность за ложное понимание информации.

 

Принцип синергічної активності

Протягом тривалого часу дія досліджуваної комбінації чебрецю та плюща або чебрецю та первоцвіту залишалася нез’ясованою. Нещодавно було вивчено молекулярний механізм синергічної дії чебрецю та плюща.На поверхні альвеол і бронхіальних клітин м’язів були знайдені бета-2 адренорецептори. Адреналін може активувати ці рецептори. Активація бета-2-адренорецепторів викликає звуження м’язових клітин бронхів, що призводить до розслаблення гладкої мускулатури бронхів і подальшого бронхіального розширення. В альвеолярних клітинах активовані бета-2-адренорецептори викликають вироблення та вивільнення сурфак-танту. Сурфактант – це секретований ліпопротеїновий комплекс, який одночасно поліпшує поглинання кисню в альвеолах і призводить до розрідження густого слизу, що полегшує транспортування в’язкого слизу.Як і адреналін, деякі інгредієнти чебрецю (ймовірно, флавоноїди), здатні активувати бета-2-адренорецептори. 

Модель синергічного принципу дії чебрецю і плюща на м’язові клітини альвеол і  бронхіол.

Це призводить до бронходилатації та видалення в’язкого слизу, роблячи дихання значно легшим. Одним з інгредієнтів плюща є сапонін, α-гедерін, який забезпечує якнайбільше бета-2-адренорецепторів на мембранах м’язових клітин бронхів і альвеолярних клітин. Альфа-гедерін запобігає поглинанню (інтерналізація) активованих бета-2-адренорецепторів у клітини, які б за умов поглинання були недоступні для активації за допомогою чебрецю. Результат дії комбінації з плющем полягає у збільшенні кількості бета-2-адренорецепторів, як центрів зв’язування компонентів чебрецю. Таким чином, поєднання з плющем, має сприяти підтримці бронхолітичної дії чебрецю та його здатність сприяти розріджувати мокротиння (Wagner, 2009) (Рис. 11).

Вплив препарату Бронхипрет  ®   на частоту коливання війок

 

1. Seibel J et al., Influence of Бронхипрет FCt, Thyme and Ivy on the production of Leukotrienes  and 5-LO activity GA Conference 2014, Poster

2. Wagner U. Thymian-Efeu-Kombination nutzt SynergieEffekte in Wirkung und Wissenschaft.  Pharm. Unserer Zeit, 1/2009 (38), 83-85.