Перейти к основному содержанию
доведення ефективності бронхипрет
дослідження бронхипрет

Информация исключительно для специалистов в сфере здравоохранения

  • Вся информация в этой секции предназначена исключительно для специалистов в сфере здравоохранения 
  • Используя настоящие материалы, Вы подтверждаете, что являетесь специалистом в области здравоохранения 
  • Если Вы не являетесь специалистом в области здравоохранения, ознакомляясь с настоящими материалами Вы берете на себя ответственность за ложное понимание информации.

Бронхипрет® – переконливо ефективний препарат від кашлю та бронхіту

Два поточних проспективних, подвійних сліпих плацебо-контрольованих клінічних дослідження за 
участю 363 і 362 пацієнтів відповідно, довели ефективність і переносимість сиропу Бронхипрет® і таблеток Бронхипрет® ТП, у дорослих з гострим бронхітом і продуктивним кашлем. Поєднання чебрецю та 
плюща у сиропі Бронхипрет® разом з поєднанням чебрецю та первоцвіту у таблетках Бронхипрет® було 
значно ефективнішим в лікуванні симптомів в порівнянні з контрольною групою плацебо. Ефективність 
обох лікарських форм препарату Бронхипрет® з’ясувалася, коли напади кашлю у пацієнтів зменшилась на 50% від вихідного рівня 2 днями раніше в порівнянні з плацебо (Рис. 1 і 2). Вже через 4 дні більшість пацієнтів у групі, що лікувалася сиропом  Бронхипрет® повідомили про полегшення симптомів (83 %) у порівнянні з групою плацебо. У групі плацебо навіть після 10 днів, тільки 74,7 % відзначили поліпшення (Рис. 3)(Kemmerich et al., 2006). Переносимість сиропу і таблеток в обох дослідженнях була  подібною до переносимості плацебо (Kemmerich et al., 2006 та Kemmerich, 2007).

 

сироп і таблетки Бронхипрет
Рис. 1 та 2: За допомогою особливих екстрактів чебрецю і плюща (сироп Бронхипрет®) і  чебрецю та первоцвіту (Бронхипрет® таблетки) зменшення кашлю на 50 % було досягнуто на 2 дні раніше, ніж при застосуванні плацебо. (Kemmerich et al., 2006 та Kemmerich, 2007)

 

порівнянняЯкість виконання клінічних досліджень з протикашльовими препаратами, що містять плющ, оцінювалась в незалежному огляді  Холдзінгера і Шено, 2011. Тільки  одне з 10 досліджень, включених  в даний огляд, наголошувало на дизайні дослідження; це було дослідження препарату Бронхипрет®  Кеммеріхом (2006). Це єдине дослідження для отримання повної оцінки і воно було оцінено як «сильне» (загальна оцінка).
Шкала Джадад – це єдина прийнята п’ятибальна система оцінювання  для визначення якості клінічних  досліджень. Бал 5 означає, що препарат відповідає всім прийнятим  критеріям.

Рис. 3: Позитивна клінічна відповідь (%) на застосування сиропу Бронхипрет® або плацебо (Kemmerich et al, 2006).

 

Рис. 4: Витяг з результатів систематичної оцінки досліджень препаратів плюща
Рис. 4: Витяг з результатів систематичної оцінки досліджень препаратів плюща (Holzinger et al., 2011)

 

1. Kemmerich B et al. Efficacy and Tolerability of a Fluid Extract Combination of Thyme Herb and Ivy Leaves and Matched Placebo in Adults Suffering from Acute Bronchitis with Productive  Cough. Arzneim.-Forsch./Drug Res. 56, No.9, (2006) 652-660.
2. Kemmerich B. Evaluation of Efficacy and Tolerability of a Fixed Combination of Dry Extracts  of Thyme Herb and Primrose Root in Adults Suffering from Acute Bronchitis with Productive  Cough. Arzneim.-Forsch./Drug Res. 57, No.9, (2007) 607-615.