Кашель — вважається однією з найчастіших причин візиту батьків із дитиною до педіатра. Як правило, симптом вказує на те, що в організмі протікає запальний процес, що виражається не тільки кашлем, а й температурою. Однак бувають випадки, коли тривалий кашель не супроводжується підвищенням температури.
Навіть якщо кашльовий рефлекс — це єдиний симптом нездужання, він усе одно потребує лікування. Варто розібратися в питанні — від чого може бути кашель у дитини? Також важливо дізнатися, як із ним боротися.
Організм має цілу низку систем, які забезпечують його здоров’я і життєдіяльність. Кашель у дітей, як і в дорослих — це своєрідний захисний механізм. Він спрацьовує у випадках, коли в дихальні шляхи потрапляє чужорідне тіло — пил, алергени, інфекції (бактеріальні, вірусні тощо). Саме на них реагують рецептори слизової, що спричиняють скорочення м’язів — і людина кашляє.
У дитини сильний кашель без температури виникає через такі причини:
Тривалий кашель у дітей без температури виникає, зокрема, через прийом деяких лікарських засобів, які мають такий побічний ефект.
Перш ніж почати терапію, необхідно визначити причину, яка спровокувала таку реакцію. Для цього необхідно негайно звернутися до фахівця — лікаря-педіатра, терапевта або ЛОРа. Він огляне дитину, призначить необхідні аналізи та діагностичні процедури.
На прийомі лікар обов’язково уточнить, як саме проявляється симптом. Важливо звернути увагу на те, наскільки частий кашель у дитини без температури: якщо це рідкісне покашлювання, найімовірніше, малюк страждає від сухого повітря в кімнаті або недостатньої кількості питної води. Однак інші види кашлю в дітей більш небезпечні й потребують професійної діагностики.
До них належать:
Визначити точну причину виникнення будь-якого виду кашлю може тільки фахівець. Якщо симптом не минає впродовж семи днів, необхідно обов’язково показати дитину лікарю. Це допоможе запобігти погіршенню стану та розвитку ускладнень.
Сучасна фармакологія пропонує великий вибір дитячих ліків проти кашлю. Традиційна форма випуску медикаментів від кашлю дітям — сироп. Це пояснюється кількома чинниками:
Лікарі, як правило, рекомендують вибирати комплексний рослинний сироп від кашлю. Такі фітопрепарати складаються з екстрактів лікарських рослин, легко переносяться дітьми й мають мінімальні побічні ефекти. Натуральний сироп від сухого кашлю можна приймати впродовж тривалого часу, що також є його перевагою. Якщо сироп від кашлю — це фітопрепарат, він не спричинить звикання в малюка.
Як правило, лікар призначає під час кашлю комплексне лікування. До нього входить:
Це дає змогу вилікувати кашель будь-якої природи в малюка й нормалізувати його стан.
Основне завдання під час сухого кашлю інфекційної природи — це перевести його в продуктивний. Для цього лікар призначає засоби, що стимулюють вироблення мокротиння. Сироп від вологого кашлю для дітей також повинен мати муколітичні властивості. Це необхідно, щоб прискорити виведення секрету, знизити інтенсивність і частоту нападів продуктивного кашлю.
Лікарський засіб на рослинній основі було розроблено фахівцями німецької компанії Біонорика CE. Він застосовується, як відхаркувальний засіб.
Ефективність препарату під час гострого бронхіту була доведена в численних клінічних дослідженнях і пояснюється правильно підібраним поєднанням екстрактів лікарських рослин. До складу Бронхипрет® входять:
Завдяки концепції фітонірингу фахівцям вдалося домогтися стабільного поєднання біологічно активних речовин лікарських екстрактів у складі препарату Бронхипрет® сироп. Це забезпечує надходження в організм достатньої та незмінної кількості ключових біологічно активних речовин лікарських рослин із кожною дозою препарату і, як наслідок, — стабільний лікувальний вплив засобу на організм.
До переваг Бронхипрет® сироп Bionorica CE проти кашлю також належить:
Як зазначено в інструкції, Бронхипрет® сироп можна приймати в такому дозуванні:
Для зручності пацієнтів у кожній упаковці лікарського засобу є мірний стакан.
Для малюків молодше шести років рекомендується розводити сироп у невеликій кількості чистої води. У старшому віці ліки можна просто запити водою.
Приймати будь-які лікарські засоби від кашлю треба тільки після консультації з лікарем.
1 Irwin R.S., French C.L., Chang A.B. et al. (2018) Classification of Cough as a Symptom in Adults and Management Algorithms: CHEST Guideline and Expert Panel. Report. Chest, 153(1): 196–209.
2 Smith J.A., Badri H. (2019) Cough: New Pharmacology. J. Allergy Clin. Immunol. Pract., 7(6): 1731–1738.
3 Овчаренко Л.С., Вертегел АО, Самохін ІВ (2012). Кашель при хворобах органів дихання в дітей. Діагностика, лікування. Запоріжжя: Дике поле:116
4 Dolansky G, Rieder M. (2008, Feb). What is the evidence for the safety and efficacy of over the counter cough and cold preparations for children younger than six years of age? Paediatr Child Health. 13(2): 125—127.
5 Shields M.D., Bush A., Everard M.L. et al. BTS guidelines: Recommendations for the assessment and management of cough in children. Thorax. 2008 Apr; 63 Suppl 3:iii1-iii15. Epub 2007 Sep 28