Кашльовий рефлекс допомагає організму позбутись подразнювачів, проте одночасно викликає безліч неприємних відчуттів. Чи варто намагатись позбутись кашлю? Повністю усунувши реакцію на подразнення та зупинивши таким чином виявлення причин виникнення проблеми, можна викликати ускладнення. А ось допомогти організму подолати хворобу, мінімізувати неприємні відчуття точно варто.
Вологий кашель – найбільш розповсюджений прояв кашльового рефлексу. Такий кашель супроводжує захворювання з великою кількістю виділень, що сконцентровані у органах дихання. Кашель допомагає відвести їх, позбавити організм від забруднень, чим суттєво покращити стан хворого.
Основне завдання в лікуванні вологого кашлю – прискорити та спростити виведення слизу. Для цього необхідно направити зусилля на розрідження мокротиння (густий слиз складніше виводить, сильніше закупорює дихальні шляхи та створює багато супутніх проблем). Для ефективного лікування необхідно, перш за все, з’ясувати причини хвороби та підібрати найбільш дієві засоби з високим ступенем безпеки та найкращими результатами.
Вологий кашель супроводжується виведенням бронхіального слизу. Що це за субстанція і звідки вона з’являється? У здоровому стані бронхи постійно виділяють слиз – бронхіальний секрет, що складається з води, білків глікопротеїнів та мінералів. Цей слиз потрібен для створення своєрідного бар’єру – він затримує сторонні частинки, що потрапляють у дихальну систему разом с повітрям. Пил застрягає у секреті та разом з ним виводиться назовні. У стані норми цей процес протікає майже непомітно і не викликає складнощів. Проте під час запальних процесів у органах дихання склад слизу змінюється, він стає більш густим, в’язким (кількість білків збільшується, води – зменшується). Захворювання також може спричинити порушення функції миготливого епітелію, що ускладнюватиме виведення секрету.
Таким чином, мокротиння перестає нормально виводитись з організму, накопичується у дихальних шляхах. У відповідь виникає природня реакція – кашльовий рефлекс, спрямований на виведення слизу шляхом різкої, виштовхуючої дії.
Інформацію з цієї статті не можна використовувати для самодіагностики та самолікування. Для встановлення правильного діагнозу та призначення лікування слід завжди звертатися до лікаря.
Метою будь-якого лікування є усунення першопричини проблеми та її симптомів. При вологому кашлі лікування слід спрямовувати відразу на декілька важливих симптомів:
Важливо лікувати не лише тривалий кашель, але і саму хворобу, яка його спровокувала. Лише так можна позбавитись від проблеми максимально швидко та ефективно. Для лікування вологого кашлю застосовують препарати, дія яких допомагає зробити виділення більш рідкими, а також сприяють їх виведенню (допомагають миготливому епітелію, який знаходиться у пригніченому стані, впоратись із задачею).
Сучасні лікарські засоби створюють на основі рослин, що володіють необхідними властивостями. Серед найбільш ефективних рішень:
Комбінація рослинних компонентів у складі засобу впливає на його ефективність у лікуванні дихальних шляхів. Суттєво зменшується запалення та подразнення слизової, біль, виділяється вологий секрет, густе мокротиння розріджується, завдяки чому зникають проблеми з його виведенням. Одним з найбільш результативних препаратів, дія якого заснована на властивостях плюща, чебрецю та первоцвіту, є Бронхипрет® для дорослих та дітей – натуральний склад з відхаркувальним ефектом, представлений у формі таблеток, сиропу або розчину (крапель).
Прийом Бронхипрет® дозволить підсилити моторику бронхів, покращити евакуацію мокротиння, зробити слиз придатним до виведення. При цьому препарат має антисептичну та противірусну дію, допомагає боротись з основними захворюваннями, які спричинили зміни у бронхах.
Вологий кашель – неприємний симптом, з яким можна і потрібно боротись. Але робити це потрібно правильно, адже інакше можна ускладнити проблему.